Škola v přírodě

Letos se naše třída vydala na školu v přírodě opět na Hálův mlýn do krásného údolí Bílého potoka.

Celý týden jsme řešili problémy týkající se odpadů, šetření energiemi, životním prostředím. Děti se postupně rozebíraly problematiku třídědní odpadů, kompostování, pracích pášků bez fosfátů, nízkoenergetických spotřebičů, šetření vodou.

Provázel nás vesmírný cestovatel Paxi a ukazoval jaké problémy mají obyvatelé malé planetky Goloke s životním prostředím. Každý den se objevil létající talíř se vzkazem od Paxiho a všichni se pustili do záchrany ohrožené planetky,

Také jsem sporotovali, brodili se v Bílém potoce, běhali v lese a na louce, opékali špekáčky a trochu se báli na stezce odvahy. Všichni byli moc spokojení i svlastními výrobky, obrázky z recyklovaného papíru, batikovaná trička i malované tašky si každý odvážel domů. Některým se podařilo zachránit i rostlinku, kterou si sami vypěstovali.

tn_obrazek_19855.jpg

tn_obrazek_19854.jpg